Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczna akcja ratująca życie

Data publikacji 26.02.2009

Mieszkająca w Ostrowie Wielkopolskim dziewczyna korespondując z poznanym przez Internet mieszkańcem Bytomia, dała mu do zrozumienia, że chce popełnić samobójstwo. Mężczyzna przypuszczając, że nie są to żarty, powiadomił o tym Policję. Szybka reakcja funkcjonariuszy uratowała dziewczynie życie. Obecnie jest ona pod opieką lekarzy.

Przejmującą wiadomość o możliwości podjęcia próby samobójczej, młodsza aspirant Agnieszka Cabak – dyżurna bytomskiej komendy, przyjęła dzisiaj krótko po północy od 25-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna twierdził, że poznał przez Internet mieszkankę Ostrowa Wielkopolskiego, która w przeszłości mieszkała w Bytomiu. Korespondując z nią wczorajszego wieczora za pośrednictwem komunikatora internetowego domyślił się, że dziewczyna chce popełnić samobójstwo i najprawdopodobniej zażyła większą ilość leków nasennych.

Przyjmująca zgłoszenie policjantka, wysłała do mieszkania bytomianina policjantów z sekcji kryminalnej, którzy kierując jego dalszą korespondencją z dziewczyną, ustalili dane, dzięki którym w kilkadziesiąt minut później o dokładnym miejscu jej zamieszkania powiadomiono policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze z tamtejszej jednostki po wejściu do mieszkania 25-letniej kobiety stwierdzili, że zażyła ona nieokreśloną ilość tabletek nasennych, więc natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Niedoszła samobójczyni pozostaje pod opieką lekarską.

 

Powrót na górę strony