Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trójka bankowych oszustów zatrzymana

Data publikacji 26.02.2009

20 tys. zł kredytu próbowali wyłudzić trzej mężczyźni w placówce bankowej w Ursusie. Jeden z nich posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zarobkach i zatrudnieniu, pozostali dwaj w tym czasie, czekali na niego w samochodzie. Jarosław R. wpadł, gdy przyszedł do banku odebrać pieniądze. Zastosowano wobec niego policyjny dozór.

Policjanci dowiedzieli się, że w jednym z banków w Ursusie pewien klient próbuje wyłudzić kredyt. Mężczyzna ubiegając się o pieniądze, złożył sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Operacyjni przygotowali zasadzkę. Obserwowali bank i terenu przyległy. Około 10:30 zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. W chwili, gdy wszedł on do banku i zgłosił się do pracownika, aby podpisać umowę kredytową, został zatrzymany.

32-letni Jarosław R., który chciał wyłudzić 20 tys. zł, wraz z dwoma kolegami, którzy czekali na niego w samochodzie, zostali przewiezieni do komendy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu. Wobec 32-letniego Jarosława R. prokurator zastosował policyjny dozór. O losie dwóch pozostałych dzisiaj zadecyduje sąd. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policjanci sprawdzają teraz, czy oszuści nie mają na swoim koncie podobnych przestępstw.
 

Powrót na górę strony