Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili i okradli swojego znajomego

Data publikacji 26.02.2009

Policjanci z komisariatu w Sędziszowie Małopolskim zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Wczoraj wieczorem, napadli oni na swojego znajomego, z którym wcześniej pili alkohol. 28-latek został brutalnie pobity i okradziony. Dzisiaj obaj zatrzymani usłyszą zarzut rozboju.

Wczoraj, kilka minut po 22:00, mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego zatelefonował do dyżurnego komendy powiatowej Policji w Ropczycach prosząc o pomoc. Został pobity i okradziony.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 28-letni mężczyzna wraz z dwoma znajomymi pił alkohol. Biesiadowali w domu jednego z nich, w Kawęczynie Sędziszowskim. Około 20:30 28-latek zdecydował się opuścić towarzystwo. Pożegnał się i wyszedł. Gdy wychodził za ogrodzenie, jeden z kolegów niespodziewanie go zaatakował, chwytając go za kurtkę. W tym czasie, drugi zaczął okładać go pięściami. Napastnicy nie przestali
bić i kopać nawet wtedy, gdy mężczyzna upadł na ziemię. Wepchnięty do przydrożnego rowu stracił przytomność. Gdy się ocknął, nie miał przy sobie telefonu komórkowego ani pieniędzy.

Ranny, mimo poważnych urazów głowy i brzucha, dotarł do domu swojego krewnego i stamtąd wezwał na pomoc Policję. Sam, ze względu na obrażenia trafił do szpitala w Rzeszowie.

Policjanci z komisariatu w Sędziszowie Młp. kilkanaście minut później, zatrzymali obu agresywnych mężczyzn w ich domach. Przy jednym z nich znaleźli skradziony telefon komórkowy. Zatrzymani, to dwaj mieszkańcy Kawęczyna, w wieku 24 i 28 lat. Obaj byli pijani, alkomat wykazał u nich 0,7 i 1,5 promila alkoholu.

Dziś obaj usłyszą zarzuty rozboju. Grozi im za to do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony