Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka dwójki dzieci

Data publikacji 26.02.2009

Policjanci ze Stalowej Woli zaopiekowali się dwójką dzieci w wieku 4 miesięcy i 3 lat po tym jak okazało się, że ich matka, 35-letnia mieszkanka Stalowej Woli jest pijana. Badanie alkomatem wykazało u niej 1,93 promila alkoholu. Dzieci trafiły do domu dziecka.

Wczoraj o godzinie 13.10 policjanci ze Stalowej Woli zostali powiadomieni przez pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli o tym, że podczas wizyty u swojej podopiecznej ujawnił, że znajduje się ona pod wpływem alkoholu i w tym stanie "opiekuje się" dwójką swoich małych dzieci. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia pojechał patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że 35-letnia kobieta,
mieszkanka Stalowej Woli jest pod wpływem alkoholu. Pod jej opieką była dwójka jej synów w wieku 4 miesięcy i 3 lat. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 35-latki. Badanie wykazało 1,93 promila alkoholu. Kobieta przyznała się policjantom do tego, że od rana piła w mieszkaniu piwo.

W toku dalszych czynności stróże prawa ustalili, że kobieta ma ograniczoną władzę rodzicielską nad swoimi dziećmi. W porozumieniu z Sądem Rodzinnym w Stalowej Woli podjęto decyzję o umieszczeniu 4-miesięcznego chłopczyka i jego 3-letniego brata w Domu Dziecka w Stalowej Woli. O dalszym losie dzieci zdecyduje sąd rodzinny, do którego jeszcze dzisiaj trafią materiały w tej sprawie.

Powrót na górę strony