Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spadająca bryła śniegu zraniła 2-letnie dziecko

Data publikacji 26.02.2009

Z zalegającej na dachu warstwy zmrożonego śniegu oderwała się bryła, która spadła na dziecko siedzące w wózku. Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na ulicy Koszalińskiej w Katowicach. Przypominamy o obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych.

Wczoraj około 16.00 na ulicy Koszalińskiej na siedzącą w wózku 2-letnią dziewczynkę spadła z dachu bryła zmrożonego śniegu. Mała Amelka była na spacerze razem z matką i ciotką.
 

21-letnia kobieta weszła do sklepu zielarskiego, zostawiając na chwilę dziecko pod opieką swojej siostry. Nagle usłyszała dobiegający z zewnątrz płacz dziecka i krzyk siostry. Na wózek, w którym siedziała jej córka, spadła z dachu czteropiętrowego budynku bryła zamrożonego śniegu, powodując u dziecka otarcie naskórka na nosie i zasinienie na czole. Na miejsce wezwano Policję i pogotowie. Dwulatka została na obserwacji w szpitalu. Jej stan jest dobry.
 

Zarządca budynku należącego do KZGM zostanie przesłuchany. W związku z rozporządzeniem porządkowym wojewody śląskiego nr 56/2006 właściciele, zarządcy i administratorzy budynków są zobowiązani do usuwania zalegającej na dachach warstwy lodu i śniegu pod karą grzywny.

Powrót na górę strony