Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca i nieletnia poszukiwana pasażerka

Data publikacji 26.02.2009

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 27-letni Michał S. zatrzymany przez policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego. Mężczyzna w takim stanie kierował samochodem. Funkcjonariusze musieli podjąć pościg za nietrzeźwym kierowcą lublina ponieważ nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się też, że pasażerka jego samochodu, 14-letnia Aneta K., była poszukiwana.

Funkcjonariusze prewencji patrolujący rejon Pragi Południe usłyszeli w radiostacji komunikat o konieczności zatrzymania niebieskiego lublina z uwagi na podejrzenie, że kierowca tego samochodu jest pijany. Jedna z załóg patrolowo-interwencyjnych spostrzegła pojazd na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Wału Miedzeszyńskiego. Od razu wydano kierowcy polecenie zatrzymania się. Niestety ten zlekceważył policjantów i pojechał dalej. Mundurowi podjęli pościg i zatrzymali auto jedno skrzyżowanie dalej. W trakcie interwencji kontakt z siedzącym za kierownicą lublina 27-letnim Michałem S. był w dużym stopniu utrudniony. Mężczyzna miał kłopoty z wysłowieniem się i utrzymaniem równowagi. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów: ani własnych potwierdzających jego tożsamość, ani też samochodu. W pojeździe siedziały jeszcze trzy inne osoby, w tym jedna małoletnia dziewczynka. Po dokładnym sprawdzeniu danych pasażerów policjanci odkryli, że 14- letnia Aneta K. jest poszukiwana przez jedną z jednostek policyjnych w kraju.

Dziewczynka trafiła do pogotowia opiekuńczego, zaś Michał S. został zatrzymany. W komendzie funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Dziś dochodzeniowcy przedstawią mu zarzut. Zatrzymany odpowie również przed sądem grodzkim za popełnione wykroczenia.
 

Powrót na górę strony