Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli wyłudzając kredyt

Data publikacji 26.02.2009

10 tysięcy złotych pożyczki usiłowali wyłudzić trzej mężczyźni z jednej z placówek bankowych w Piotrkowie Trybunalskim. Dysponując fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu oszuści wpadli praktycznie na gorącym uczynku. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

24 lutego około 14:00 policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali na "gorącym uczynku" 3 mężczyzn, którzy w jednym z piotrkowskich banków podpisywali właśnie umowę kredytową. Jak ustalili stróże prawa mieszkańcy gminy Sulejów - dwóch braci i ich znajomy przedstawili w tym celu sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu. Ustalono również, że ci sami oszuści zawarli umowy w dwóch innych bankach, a w kolejnych ubiegali się o kredyty, działając tą samą metodą.

Całą "trójkę" zatrzymano w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze sprawdzili samochód, którym przemieszczali się podejrzani i ujawnili w nim pieczątki, którymi stemplowali dokumenty, a przy jednym ze sprawców stróże prawa znaleźli ponad 6 tysięcy złotych. Pieniądze i pieczątki zabezpieczono w policyjnym depozycie.

23-letni mieszkaniec gminy Sulejów po przesłuchaniu został wczoraj zwolniony, a mężczyźni w wieku 35 i 38 lat usłyszeli zarzuty usiłowania i wyłudzenia kredytów. Dzisiaj Prokurator Rejonowy zdecyduje o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec nich. Za wyłudzenie i oszustwo kredytowe grozi kara nawet do 8 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony