Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 19-wieczne anioły

Data publikacji 26.02.2009

Policjanci z Oławy odzyskali skradzione z kościoła, 19-wieczne płaskorzeźby aniołków. Wisiały na ścianie w jednym z oławskich mieszkań. Zostały skradzione podczas remontu kościoła. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, u którego znaleziono płaskorzeźby. Był jedną z osób wykonujących prace remontowe. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

O tym, że płaskorzeźby skradziono ksiądz dowiedział się od policjantów. Był przekonany, że są zapakowane i dalej schowane w związku z remontem.

Kryminalni z Oławy prowadząc ustalili, że w jednym z mieszkań mogą się znajdować płaskorzeźby skradzione z miejscowego kościoła. Funkcjonariusze weszli 25 lutego br. po południu do mieszkania. Podejrzenia okazały się słuszne. W środku odnaleźli skradzione płaskorzeźby aniołków z 19. wieku.

Policjanci zatrzymali 46 - letniego mężczyznę, właściciela mieszkania, u którego znaleziono płaskorzeźby. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Jak wynika z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, do kradzieży doszło na przełomie 2005/2007 roku. W tym okresie kościół był remontowany. Zatrzymany mężczyzna był jedną z osób wykonujących prace remontowe. Jak twierdzi zatrzymany, płaskorzeźby ukradł dla siebie. W chwili odnalezienia przez policjantów wisiały one na ścianie w pokoju.

Powrót na górę strony