Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka poszukiwanego

Data publikacji 26.02.2009

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 31-letniego łodzianina, który od kilku miesięcy był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach. 31-latek podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami na terenie całego kraju, a także przemytem środków odurzających do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że gang działał w latach 2006 – 2008, a dilerzy wprowadzili do obrotu duże ilości amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy o łącznej wartości nie mniejszej niż 300 tysięcy złotych.

Do tej pory rozpracowujący sprawę funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali już kilkunastu podejrzanych, z których część została tymczasowo aresztowana. Wczoraj w ręce policji wpadł kolejny przestępca – 31-letni mieszkaniec Łodzi. 31-latek od listopada minionego roku był poszukiwany listem gończym jako podejrzany w narkotykowej sprawie. Mając zameldowanie w Łodzi ukrywał się przed organami ścigania w wynajętym mieszkaniu. Nigdzie nie pracował, nie miał rodziny. Prowadzący poszukiwania kryminalni ustalili, że wczoraj mężczyzna miał pojawić się na ulicy Kilińskiego, gdzie umówił się na spotkanie ze znajomym w okolicy "pośredniaka". Zorganizowano zasadzkę i błyskawicznie zatrzymano 31-latka.

Podejrzany postanowieniem sądu trafił do aresztu śledczego. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że łodzianin wkrótce usłyszy także zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony