Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla byłego dyrektora ZDP w Międzyrzeczu

Data publikacji 26.02.2009

Ponad 400 zarzutów m.in. fałszowania dokumentów, przekroczenia uprawnień i działania na szkodę firmy usłyszał były dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu. Tyle zarzutów prokuratorzy mogli przedstawić na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez policjantów z Gorzowa Wlkp.

Z materiałów wynika, że mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w latach 2000-2007 będąc dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu. Przestępcza działalność dotyczyła m.in. fałszowania dokumentów, działania na szkodę zarządu oraz przekroczenia przysługujących mu uprawnień. Mężczyzna będąc dyrektorem ww. instytucji prowadził dodatkowo zarejestrowane na osoby postronne firmy. Jedna z nich dwukrotnie wygrała ogłoszony przetarg. Dochody z wygranych przetargów w istotnej części stanowiły jego dochód. Wykorzystywał także pracowników Zarządu Dróg Powiatowych do wykonywania prac, które rzekomo miały wykonać firmy zgodnie z preparowaną dokumentacją. Były dyrektor na tej działalności mógł nielegalnie zarobić nawet 100 tys. złotych a straty, na jakie naraził zarząd wynieść mogły kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mężczyzna był zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Po blisko dwóch tygodniach areszt decyzją sądu został zamieniony na poręczenie majątkowe.

Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony