Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 26.02.2009

Piotrkowscy policjanci w ciągu kilkudniowych działań ustalili oraz zatrzymali 5 dilerów narkotyków oraz zabezpieczyli prawie 20 gramów środków odurzających. Niektórym z nich za posiadanie i udzielanie tych środków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Stróże prawa zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z kolegami z innych sekcji komendy miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim od kilku dni prowadzili szeroko zakrojoną akcję na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego wymierzoną przeciwko dilerom narkotyków i osobom posiadającym środki odurzające. W wyniku kontroli okolic dyskotek, klubów i pubów stróże prawa zatrzymali 14 osób, z których połowa usłyszała zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych oraz zabezpieczyli 4 gramy marihuany. Na podstawie uzyskanych informacji w dalszej kolejności w ręce funkcjonariuszy wpadli dwaj 20-latkowie podejrzani o rozprowadzanie narkotyków na trenie Piotrkowa Trybunalskiego. Młodzieńców zatrzymano, a w okolicach posesji jednego z nich stróże prawa znaleźli ukrytą dilerkę z marihuaną oraz fajkę do palenia narkotyku. Obydwaj 20-latkowie usłyszeli zarzuty i grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali także 29-letniego dilera z Tomaszowa Mazowieckiego, który zaopatrywał obu 20-latków w środki odurzające, jak również sam zajmował się ich dystrybucją na terenie swojego miasta. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu udzielania innym osobom narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w ilościach nie mniejszych niż 100 gram amfetaminy i 13 gram marihuany o wartości czarnorynkowej około 3400 złotych. Grozi mu kara więzienia nawet do 10 lat, a prokurator rejonowy zastosował wobec niego dozór policyjny.

Dalej funkcjonariusze dotarli do dwóch tomaszowianek, które również zajmowały się dystrybucją narkotyków. U prowadzących „rodzinny biznes” - 51-letniej matki i jej 23-letniej córki zaopatrywali się między innymi wcześniej zatrzymani mężczyźni. Śledczy wspólnie z kolegami z sekcji kryminalnej w wyniku przeszukania ich mieszkania znaleźli torebkę z już przygotowanymi do sprzedaży porcjami środków odurzających, które starsza z nich próbowała ukryć w swojej odzieży w czasie ich interwencji. Zabezpieczono w sumie 18 dilerek z amfetaminą o wadze ponad 11 gramów oraz 13 dilerek z ponad 8 gramami marihuany i fajkę wodną. Obie kobiety zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Dzisiaj zostaną przesłuchane. Najprawdopodobniej młodsza z nich odpowie za udzielanie środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast jej matka za posiadanie znacznych ilości narkotyków i ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej może spędzić za kratkami nawet do 10 lat. Policjanci zamierzają wnioskować wobec nich o środki zapobiegawcze. Zapowiadają również, że to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.
 

Powrót na górę strony