Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgwałcił, pobił i okradł

Data publikacji 26.02.2009

50-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego podejrzanego o zgwałcenie i rozbój przy użyciu noża zatrzymali policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna trafił już na trzy miesiące do aresztu. Teraz za czyny, których się dopuścił odpowie przed sądem.

Do komisariatu zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że w okolicy miejscowości Przygodzice została brutalnie zgwałcona przez mężczyznę w średnim wieku. Podczas rozmów z policjantami okazało się, że sprawca bił swoją ofiarę, groził jej nożem, a także ukradł kobiecie torebkę i telefon komórkowy.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą jeszcze w tym samym dniu ustalili personalia sprawcy. Okazał się nim być 50-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna trafił natychmiast do policyjnej izby zatrzymań. Kryminalni w trakcie podjętych czynności odnaleźli skradzioną torebkę z całą zawartością.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty zgwałcenia oraz rozboju przy użyciu noża. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Za gwałt grozi kara do 12 lat więzienia, natomiast za rozbój z użyciem noża na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

Powrót na górę strony