Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Liga mistrzów w świętokrzyskim

Data publikacji 26.02.2009

Świętokrzyscy policjanci byli organizatorami finału II Edycji Ligii Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W rozgrywkach uczestniczyło 32 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z pięciu województw. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody ufundowane przez wydział ruchu drogowego komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Od września 2008 roku, dzieci i młodzież, ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, przygotowywały się do konkursu o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj we Włoszczowie odbył się finał II edycji Ligii Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, reprezentujących województwa: mazowieckie, małopolskie, podkarpackie, łódzkie i świętokrzyskie. 32 zawodników najpierw rozwiązywało test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, później wykazywali, swoje umiejętności w jeździe sprawnościowej rowerem, po torze przeszkód.

W rozgrywkach szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Włoszczowy (województwo świętokrzyskie), drugie – z Czarnej ( województwo podkarpackie) i trzecie – z Koluszek (województwo łódzkie).

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przeciszewie (województwo małopolskie) okazali się mistrzami i zajęli I miejsce, wyprzedzając zawodników z Czarnej (województwo podkarpackie). Trzecie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Koluszkach (województwo łódzkie).

Powrót na górę strony