Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diler ukrył narkotyki w piwnicy

Data publikacji 27.02.2009

1340 działek marihuany, 1264 działki kokainy oraz wagę elektroniczną i torebki strunowe znaleźli policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową w mieszkaniu i piwnicy należącej do 21-letniego Daniela P. Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyzna rozprowadzał nielegalne środki wśród lokalnych dilerów. Wczoraj po przesłuchaniu usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie.

Od kilku miesięcy w komendzie stołecznej działa nowy wydział zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policyjni specjaliści i eksperci rozpoznają środowisko dilerów narkotykowych. Ustalają miejsca produkcji i magazynowania środków odurzających. Zatrzymują osoby związane z tym procederem. Mamy już efekty ich operacyjnej i dochodzeniowej pracy.

Tym razem w ręce specjalistów od zwalczania przestępczości narkotykowej wpadł 21-letni Daniel P. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim trzy torebki z suszem roślinnym. Wiedzieli jednak, że mają do czynienia nie z drobnym dilerem, ale przestępcą działającym na większą skalę. Zapadła więc szybka decyzja o przeszukaniu jego mieszkania.

Podczas kontroli policjanci z komendy stołecznej odkryli 126,4 g kokainy, 11 torebek z suszem o wadze 13,42 g, 85,56 g suszu roślinnego luzem, 92 puste torebki strunowe oraz wagę elektroniczną. Skontrolowano też pomieszczenia piwniczne należące do Daniela P. Okazało się, że i tam mężczyzna ukrył narkotyki. Policjanci znaleźli 573,43 g marihuany. Łączna waga wszystkich zabezpieczonych środków to 798,81 g, tj. około 1340 działek marihuany o wartości czarnorynkowej około 40 tys. złotych i 1264 działki kokainy o wartości około 38 tys. złotych.

Daniel P. został zatrzymany, a środki odurzające zabezpieczone. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Wczoraj sąd rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania.

Prowadzący postępowanie funkcjonariusze ustalają teraz, źródło pochodzenia narkotyków, sprawdzają do kogo mogły trafiać i od jak dawna Daniel P. zajmował się rozprowadzaniem nielegalnych środków.

Film Diler ukrył narkotyki w piwnicy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Diler ukrył narkotyki w piwnicy (format flv - rozmiar 1.81 MB)

Powrót na górę strony