Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany włamywacz i podpalacz

Data publikacji 27.02.2009

Policjanci sekcji kryminalnej KPP w Czarnkowie zatrzymali sprawcę dwóch włamań i podpalenia. Mężczyzna próbował włamać się do sklepu a kiedy nie udało mu się pokonać rolet zabezpieczających wejście, ze złości podpalił stojącą w polu wiatę, w której przechowywano baloty słomy i kiszonki. Straty dwóch pokrzywdzonych właścicieli oszacowano na blisko 31 tys. złotych. 26-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Na początku stycznia tego roku nieznany wówczas sprawca włamał się do sklepu mięsnego w Połajewie. Pomimo, że policjanci pracowali nad wykryciem sprawcy, kolejne typowania włamywacza okazywały się błędne. Przełom w sprawie nastąpił w połowie lutego, kiedy włamywacz po raz kolejny się uaktywnił i próbował włamać się do sklepu w Połajewie. Nie udało mu się jednak pokonać rolet zewnętrznych, zabezpieczających wejście do sklepu. Prawdopodobnie sfrustrowany porażką podpalił usytuowaną w polu stodołę – wiatę, w której składowano baloty słomy i kiszonki. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu bardzo dokładnie sprawdzili każdy metr terenu. Zabezpieczyli ślady obuwia i fragment spodni włamywacza, podpalacza.

Śledczy byli pewni, że sprawcą dwóch włamań do sklepu i podpalenia wiaty jest ta sama osoba. Wytypowano sprawcę. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Połajewa. Mężczyzna kilka miesięcy wcześniej opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok za kradzieże i włamania. Po zatrzymaniu przyznał się do włamań i podpalenia wiaty.

Grozi mu do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony