Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze narkotyków zatrzymani

Data publikacji 27.02.2009

Pięć osób zatrzymanych, zabezpieczony prawie kilogram narkotyków i sprzęt do ich hodowli – takie są efekty pracy policjantów z Międzyrzecza. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwa przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Międzyrzecza zatrzymali 60-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu międzyrzeckiego, podejrzanego o handel narkotykami. Zatrzymany, przy pomocy innych osób – drobnych handlarzy, rozprowadzał marihuanę i extasy wśród młodzieży bawiącej się w dyskotekach na terenie powiatu międzyrzeckiego. W mieszkaniu 60-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie kilogram marihuany oraz sprzęt służący do hodowli tych roślin.

Praca policjantów pozwoliła zatrzymać wszystkich członków dilerskiej siatki. Są to mężczyźni w wieku od 19 do 20 lat, mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego. Podczas przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób policjanci znaleźli także pistolet gazowy oraz amunicję. Policjanci ustalili również miejsce, w którym 60-latek zaopatrywał się w narkotyki.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono łącznie 27 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W stosunku do trzech mężczyzn policjanci skierowali wnioski o ich tymczasowe aresztowanie.
 

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwa przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony