Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za graffiti

Data publikacji 27.02.2009

Dwaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem o niszczenie mienia. Sprawcy malowali graffiti na wagonach, stojących na bocznicach w okolicach dworca kolejowego Wrocław Główny. Na chwilę obecną policjanci podejrzewają ich o co najmniej 4 tego typu czyny. Za zniszczenie mienia grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci komisariatu kolejowego we Wrocławiu oraz funkcjonariusze służby ochrony kolei, realizując wspólnie działania, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o niszczenie wagonów kolejowych na bocznicach w okolicach dworca kolejowego Wrocław Główny. Zatrzymanymi okazali się dwaj mieszkańcy Wrocławia, w wieku 21 i 23 lat. Są oni podejrzani o zniszczenie jednego z wagonów, stojących na bocznicy kolejowej. Sprawcy pomalowali powierzchnię około 12 m2. Jeden zatrzymanych stał na tzw. czujce – został on zatrzymany po krótkim pościgu. Drugiego, który w tym czasie malował wagony, zatrzymanano w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli reklamówkę z farbami w sprayu. Na chwilę obecną policjanci podejrzewają ich łącznie o co najmniej 4 tego typu zniszczenia mienia. Do zdarzeń doszło na przełomie stycznia i lutego. Straty szacuje się na kilka tysięcy złotych.

Obaj za czyny, których się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym – czy zatrzymani nie mają na koncie jeszcze innych tego typu czynów.

Film Zatrzymani za graffiti


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za graffiti (format flv - rozmiar 1.67 MB)

Powrót na górę strony