Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Urzędnicy podejrzani o korupcję

Data publikacji 27.02.2009

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali trzy osoby, które są podejrzewane o przestępstwa korupcyjne. Dwoje zatrzymanych – kobieta i mężczyzna - są pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa korupcyjnego w związku z wykonywaniem zadań służbowych. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Sprawą tą policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Rzeszowie z wydziału do walki z korupcją zajmowali się od kilku miesięcy. Zatrzymano dwoje urzędników. Ze względu na to, że policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę wieczorem, po godzinach pracy urzędu, odbyło się to w ich miejscach zamieszkania.

W związku z tą sprawą wczoraj zatrzymano kolejną osobę – mężczyznę, który nie jest pracownikiem urzędu. Urzędnikom postawiono zarzuty. Są oni podejrzani o popełnienie przestępstw korupcyjnych w związku z wykonywaniem zadań służbowych.

Sprawę prowadzi wydział do walki z korupcją KWP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Kodeks Karny przewiduje surowe kary za korupcję. Sprawcom takich przestępstw grożą grzywny, kary ograniczenia wolności i pozbawienia wolności nawet do 12 lat.
 

Powrót na górę strony