Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Materiały wybuchowe w mieszkaniu

Data publikacji 27.02.2009

Kamieńscy Policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli materiały wybuchowe oraz urządzenia mogące służyć do konstruowania ładunków wybuchowych. Ponadto podczas przeszukania u 35-latka znaleziono narkotyki. Teraz za posiadanie materiałów wybuchowych i narkotyków mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zespołu operacyjnego komendy powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim pracowali nad sprawą związaną z posiadaniem materiałów wybuchowych i narkotyków. Wszystkie zebrane dane doprowadziły ich do 35-letniego mieszkańca Kamienia Pomorskiego. Kiedy kryminalni weszli do jego mieszkania wszystkie posiadane przez nich informacje potwierdziły się. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi znaleźli ponad 2 kilogramy trotylu, około 4,5 kilograma prochu oraz 100 gramów metaamfetaminy i 30 gramów marihuany. Ponadto w mieszkaniu znajdowały się części od karabinów, amunicja do broni palnej oraz różnego rodzaju
urządzenia elektryczne, które mogły by posłużyć do konstruowania ładunków wybuchowych. Mężczyzna miał również krótkofalówki, które nastawione były na częstotliwość policyjną.

Z uwagi na duże zagrożenie wybuchem, w celu bezpiecznego usunięcia materiałów niebezpiecznych z mieszkania, na miejsce wezwani zostali policjanci rozpoznania minersko-pirotechnicznego Oddziału Antyterrorystycznego w Szczecinie.

Artur J. usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony