Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pijanemu opiekowali się czwórką dzieci

Data publikacji 27.02.2009

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwoje rodziców, którzy po pijanemu opiekowali się czwórką swoich dzieci. O całej sprawie funkcjonariusze dowiedzieli się od jednego z sąsiadów. Jeżeli okaże się, że rodzice swoim zachowaniem narazili dzieci na niebezpieczeństwo, to może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmie się również sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj około 20:00 oficer dyżurny olsztyńskiej policji został poinformowany, że w jednym z mieszkań przy ulicy Kętrzyńskiego słychać płacz dzieci. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że w mieszkaniu przebywają rodzice i czworo dzieci w wieku od 1 roku do 5 lat. Dorośli byli pijani. 31-letnia matka miała 2,3 a 34-letni ojciec 2,6 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu lekarz pogotowia stwierdził, że dzieciom nic nie dolega. Odwieziono je do placówki opiekuńczej.

Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Jeżeli okaże się, że rodzice swoim zachowaniem narazili dzieci na niebezpieczeństwo, to może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony