Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzone męstwo

Data publikacji 27.02.2009

Komendant powiatowy Policji w Brzezinach mł. insp. Krzysztof Wdowiak pogratulował odwagi i jednocześnie podziękował za wspaniałą postawę panu Krystianowi Adamus, który ujął nietrzeźwego kierowcę.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia ok. 16:00 w miejscowości Mościska na terenie gminy Jeżów, w powiecie brzezińskim. Wówczas pan Adamus zauważył jadący przed nim samochód marki Polonez, którego kierowca jechał „zygzakiem” i chaotycznie zmieniał pasy ruchu bez sygnalizowania, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowca poloneza mimo dawanych sygnałów świetlnych i klaksonu nie reagował i kontynuował niebezpieczną jazdę. Po kilku próbach zatrzymania pojazdu, pan Adamus własnym samochodem zajechał drogę polonezowi i zmusił kierowcę do zatrzymania się. Wtedy odebrał mu kluczyki i zadzwonił na policję. Kierowca poloneza używając zapasowych kluczyków rzucił się do dalszej ucieczki. Pan Adamus ruszył w pościg za piratem drogowym, informując jednocześnie na bieżąco policję o kierunku jazdy uciekiniera. Na terenie powiatu skierniewickiego pan Krystian ponownie zatrzymał uciekający pojazd. Wówczas kierowca poloneza wybiegł z auta i z zaciśniętymi pięściami rzucił się w kierunku swojego „prześladowcy”. W tym momencie na miejsce zdarzenia dojechali policjanci ze Skierniewic. Mężczyzna został zatrzymany. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy – miał około 2 promili alkoholu w organizmie.

W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego amator „jazdy na podwójnym gazie” usłyszał zarzut i dobrowolnie poddał się karze. Należy zauważyć, że w czasie „akcji” Krystian Adamus wykazał się wyjątkowym opanowaniem i odwagą, a jego postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie.
 

Powrót na górę strony