Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili i wymuszali pieniądze

Data publikacji 27.02.2009

Policjanci zatrzymali 3 sprawców wymuszenia rozbójniczego. Podejrzani pożyczyli mieszkance Zduńskiej Woli 5 tys. zł, a następnie żądali od niej zwrotu długu wraz z odsetkami. Grozili kobiecie, że ją zabiją i w ten sposób wymusili ponad 10 tys. zł. Sprawcy wpadli w ręce Policji, gdy przyszli po kolejną ratę rzekomego długu. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

23 lutego w godzinach popołudniowych 23-letnia mieszkanka Zduńska Wola powiadomiła Policję o próbie wymuszenia rozbójniczego. Z relacji kobiety wynikało, że w styczniu pożyczyła od trzech mężczyzn 5 tys. zł, ci zaś wymusili na niej podpisanie niekorzystnej umowy, w myśl której dług wzrósł do kwoty 24 tys. zł. Żądali zwrotu pieniędzy grożąc jej uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Sprawcy wywieźli kobietę do lasu i grozili jej przedmiotem przypominającym pistolet.

Do zgłaszającej kobiety natychmiast został skierowany patrol Policji. W czasie, gdy policjanci kryminalni rozmawiali z kobietą, pod jej dom podjechali trzej mężczyźni. Pokrzywdzona wskazała ich, jako sprawców wymuszenia rozbójniczego. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyzn.

Zatrzymani są znani Policji. W przeszłości byli już karani między innymi za oszustwa i kradzieże. Śledczy potwierdzili zawiadomienie, jakie złożyła 23-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli. Rzeczywiście w styczniu sprawcy pożyczyli kobiecie 5 tys. zł. Dłużniczka starała się zwracać pożyczkę, jednak pomimo sukcesywnie zwracanych pieniędzy, wierzyciele żądali coraz większej kwoty jako odsetek. W końcu żądana suma urosła do 24 tys. zł. W ten sposób sprawcy wymusili od mieszkanki Zduńskiej Woli kwotę 10 360 złotych, ale ciągle było im mało.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego – czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Wczoraj sąd rejonowy w Zduńskiej Woli tymczasowo aresztował trójkę podejrzanych.
 

Powrót na górę strony