Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani handlarze narkotyków

Data publikacji 27.02.2009

Policjanci z Otwocka zatrzymali Pawła P. 30-latek zajmował się handlem środkami odurzającymi na terenie powiatu. Policjanci z Łodzi znaleźli prawie 80 działek heroiny. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za handel narkotykami.

30-letni Paweł P. podawał się za handlowca, co w pewnym sensie było prawdą. Rozprowadzał narkotyki na terenie niemal całego powiatu otwockiego. Klientów zdobywał sam zarówno w pubach, jak i pod szkołami. Zawsze był dostępny pod rozpowszechnianym wśród swoich klientów telefonem. W jego ofercie była marihuana i amfetamina. Od dłuższego już czasu kryminalni z Otwocka zdobywali informacje o jego ofercie i o sposobie dystrybucji.

Nad ranem do drzwi jego mieszkania zapukali otwoccy mundurowi. W trakcie przeszukania w mieszkaniu policjanci odnaleźli zarówno marihuanę, jak i amfetaminę. Torebki poukrywane były w pościeli i za kaloryferem. Jeszcze dziś akta sprawy Pawła P. zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Otwocku z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.


***

Natomiast kryminalni z III komisariatu w Łodzi uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na osiedlu Retkinia prowadzony jest handel narkotykami. Funkcjonariusze pojechali na miejsce sprawdzić, czy wiadomość jest prawdziwa. Około godziny 15:00 kryminalni zapukali do drzwi mieszkania. Właścicielka lokalu była kompletnie zaskoczona wizytą funkcjonariuszy. Policjanci zastali w mieszkaniu jeszcze 3 osoby. Wszyscy byli pod wpływem narkotyków.

Podczas przeszukania mundurowi znaleźli ponad 15 gram. Pomiar narkotesterem wskazał, że jest to heroina. Oprócz tego policjanci znaleźli prawie 40 sztuk sztucznej biżuterii pochodzącej z kradzieży oraz telefon komórkowy pochodzący z kradzieży z włamaniem. Zabezpieczono także wagę elektroniczną, strzykawki oraz igły.

Kryminalni zatrzymali 29-letnią właścicielkę mieszkania oraz jej 27-letniego konkubenta. Obydwoje przyznali się do posiadania i handlu narkotykami. Dodatkowo kobieta przyznała się do kradzieży biżuterii z jednego ze sklepów w dzielnicy Śródmieście. Oboje usłyszą zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu środków odurzających.
 

  • Fot. Policja w Łodzi
  • Fot. KSP
  • Fot. KSP
Powrót na górę strony