Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za atak na taksówkarza

Data publikacji 28.02.2009

Wczoraj przed północą policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy chwilę wcześniej poturbowali kierowcę taksówki i ukradli mu okulary przeciwsłoneczne. 39-letni Krzysztof D. oraz 24-letni Kamil G., gdy wytrzeźwieją odpowiedzą za swoje zachowanie. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 12 lat więzienia.

Wczoraj przed północą do taksówki jadącej ul. Widok podbiegło dwóch mężczyzn, którzy usiłowali otworzyć drzwi samochodu. Taksówkarz odjechał z tego miejsca i zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej. Gdy wyszedł z auta, mężczyźni ponownie podbiegli do samochodu. 39-letni Krzysztof D. i 24-letni Kamil G. zaatakowali kierowcę. Kopali i szarpali taksówkarza. Kierowcy udało się uciec do samochodu. Stamtąd wezwał pomoc. Napastnicy odchodząc zabrali okulary przeciwsłoneczne, które zgubił kierowca taxi.

Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, który po ustaleniu rysopisów napastników udał się na ich poszukiwania. Po kilku minutach jeżdżenia okolicznymi ulicami policjanci wypatrzyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom zdarzenia z ulicy Widok. 39-letni Krzysztof D. i 24-letni Kamil G., obaj z wynikiem ponad 2 promili alkoholu w organizmie trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj śledczy prowadzący czynności po zapoznaniu się z materiałami sprawy przedstawią im zarzuty. Czynności prowadzone w sprawie zmierzają w kierunku rozboju. Za ten czyn grozi do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony