Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KGP: Biuro Spraw Wewnętrznych KGP poluje na "czarne owce"

Pod koniec listopada mieszkaniec podwarszawskiej miejscowości został zatrzymany przez policjantów warszawskiej "drogówki" do kontroli. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna zanim wsiadł do auta spożywał alkohol. Patrol policji po wykonaniu pełnej dokumentacji przekazał ją Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI (Praga Północ). Sprawę do prowadzenia otrzymał jeden z pracowników SDŚ st. post. Rafał K.

Podczas wykonywania czynności z podejrzanym policjant zaproponował mu znaczne obniżenie kary za ten czyn, uzależnił to jednak od uzyskania korzyści materialnej.

Kierowca po otrzymaniu takiej propozycji od policjanta postanowił o całej sprawie powiadomić Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

Policjanci BSW towarzyszyli kierowcy w następnym spotkaniu, z "uczynnym" policjantem, które odbyło się w poniedziałek 19 grudnia. Chwilę po przyjęciu korzyści materialnej funkcjonariusz został zatrzymany.

Zatrzymany policjant pracował w policji krótko, mogło się jednak zdarzyć, że podobne propozycje otrzymali także inni obywatele, którzy spotkali się ze st. posterunkowym Rafałem K.

Chcemy oczyścić szeregi Policji z takich "czarnych owiec". Bardzo prosimy o kontakt osoby, które otrzymały podobne propozycje od tego policjanta. Należy pamiętać, że osoby, które wręczyły korzyść majątkową, a następnie zgłaszają ten fakt do BSW mogą liczyć na bezkarność zgodnie z art. 229 par. 6 kk. Na informacje czekają policjanci BSW pod warszawskimi numerami telefonów 60 148 80 lub 60 142 05. Można także zgłosić taki fakt osobiście w Biurze Spraw Wewnętrznych Warszawa ul. Wiśniowa 58.

Powrót na górę strony