Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice: Narkotykowi dilerzy wpadli w policyjną zasadzkę

Policjanci z Wydziału do zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej śląskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w zasadzce czterech mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami na wielką skalę.

Do zatrzymania doszło w wynajmowanym przez sprawców mieszkaniu w Zabrzu. W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli 6 kilogramów amfetaminy, 1600 tabletek ekstazy, prawie kilogram haszyszu i 60 znaczków nasączonych LSD (zdjęcie na dole).

Poza tym w mieszkaniu wykorzystywanym przez przestępców policjanci znaleźli precyzyjne wagi elektroniczne i dużą ilość foliowych worków ze śladami środków odurzających. Przy jednym z zatrzymanych, który akurat wychodził z mieszkania, śląscy oficerowie CBŚ odkryli 700 g amfetaminy, 518 g haszyszu i 590 tabletek ekstazy. Narkotyki te były podzielone już na porcje i zapakowane w małe foliowe torebki. Łączna wartość rynkowa odebranych przestępcom narkotyków to prawie 250.000 zł.

Zatrzymani to trzej mieszkańcy Gliwic w wieku od 20 do 38 lat i jeden 40-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania, pochodzący z Włocławka. Zatrzymani byli znani policjantom, jako osoby dokonujące w przeszłości włamań i kradzieży samochodów.

Dzisiaj o dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zdecyduje prokurator i sąd - za handel znaczną ilością narkotyków może im grozić nawet do 10 lat więzienia.

W tym roku śląscy policjanci z wydziału narkotykowego CBŚ nie dopuścili do wprowadzenia na rynek naszego województwa i regionów sąsiednich prawie 100.000 tabletek ekstazy, 7,5 kg marihuany, 9,5 kg haszyszu, 8 kg amfetaminy i 113 g kokainy. Gdyby podzielić zabezpieczone przez policjantów narkotyki na porcje dilerskie, ich ilość sięgnęłaby ćwierć miliona.

Dodatkowo w styczniu tego roku zlikwidowane zostały dwa laboratoria - wytwórnie amfetaminy, funkcjonujące w Katowicach na terenie osiedla Tysiąclecia i osiedla Koszutka. Zabezpieczone w tym roku narkotyki swą ilością ponad dwukrotnie przekraczają średnie roczne ilości środków odurzających, przejmowanych w poprzednich latach przez policjantów śląskiego zarządu CBŚ, specjalizujących się w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.

Do końca listopada śląscy policjanci ujawnili 7000 przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. o ponad 1000 więcej, niż w całym 2004 r.

Powrót na górę strony