Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: Piotrkowscy policjanci dostaną 115 tys. na dodatkowe patrole

10 zł więcej za patrol ponadnormatywny płacić będzie Piotrków policjantom w przyszłym roku. Za pięciogodzinną służbę po godzinach pracy na piotrkowskich ulicach otrzymają 100 zł brutto. Radni Piotrkowa Trybunalskiego przyjęli uchwałę w sprawie przekazania policji 114.500 zł na wypłaty dla policjantów za ponadnormatywną służbę w 2006 r. W tym roku na ten cel przeznaczono z miejskiego budżetu 104 tys. zł.

Wynagrodzenie policjantów zwiększy się na wniosek komendanta miejskiego, a jest to możliwe dzięki likwidacji 40-procentowego podatku, który odprowadzany był do Skarbu Państwa z kwoty przekazywanej przez urząd miasta. Dla kontynuowania w 2006 r. ponadnormatywnych patroli pieszych, do których oddelegowywanych jest rocznie kilkudziesięciu policjantów, konieczne jest jeszcze podpisanie porozumienia między prezydentem Piotrkowa a komendantem miejskim policji.

Za przekazane pieniądze samorząd miasta oczekuje co najmniej trzech dwuosobowych patroli trzy razy w tygodniu w najbardziej niebezpiecznych rejonach Piotrkowa, m.in. na Starówce, osiedlach Wyzwolenie, 35-lecia i Słowackiego. Porozumienie może także przewidywać wyższe wynagrodzenie za służbę w dni świąteczne.

Na razie w okresie świątecznym bezpieczeństwa mieszkańców Piotrkowa będą też strzec żandarmi wojskowi. Dwóch żandarmów w policyjnych patrolach pełnić będzie dodatkową służbę do 10 stycznia. To wynik uzgodnień między komendantem miejskim policji w Piotrkowie a szefem Żandarmerii Wojskowej w Tomaszowie. Zawarto je na podstawie decyzji premiera wydanej z kolei na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji. Żandarmi z Tomaszowa wspólnie z policjantami piotrkowskiej komendy patrolują główne ciągi komunikacyjne, okolice dworców i dużych sklepów. Ich służba na ulicach miasta trwa od godz. 14 do 22.

Powrót na górę strony