Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KSP: "Zwierzak" i "Józio" - szefowie gangu modlińskiego zatrzymani

Zatrzymano szefów gangu modlińskiego, odpowiedzialnych m.in. za podwójne zabójstwo na terenie twierdzy Modlin w sierpniu tego roku. Na swoim koncie przestępcy mają uprowadzenia, napady, handel bronią i narkotykami na skalę międzynarodową.

Specjalnie powołana grupa policjantów z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw wspólnie z praską Prokuraturą Okręgową od prawie pięciu miesięcy pracowała nad wykryciem sprawy podwójnego zabójstwa w twierdzy Modlin, do którego doszło na początku sierpnia tego roku. Wówczas to doszło do brutalnego zabójstwa Artura Z. (30 l.) i Małgorzaty R. (24 l.).

Dzisiejszej nocy w Olsztynie policjanci tamtejszego Wydziału Kryminalnego uzyskali informację, że dwóch mężczyzn z Warszawy planuje napad na kantor. Decyzja o ich zatrzymaniu zapadła natychmiast. Do mieszkania jednego z bloków na olsztyńskim osiedlu Zatorze weszli policyjni antyterroryści. Mężczyźni próbowali jeszcze uciekać. Strzały ostrzegawcze ostudziły jednak ich zapał. Obu zatrzymano. Są to Rafał Ł. ps. "Zwierzak", (22 l.) i Józef M, ps. "Józiek" (23 l.) Policjanci z Olsztyna sprawdzili obu zatrzymanych w policyjnej bazie informatycznej i wówczas okazało się, że są oni poszukiwani przez Wydział dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw.

"Zwierzak" i "Józio" uciekli z Nowego Dworu przed policyjną obławą, która miała miejsce 22 listopada, kiedy to ponad 130 policjantów podzielonych na 17 grup wkroczyło do wytypowanych wcześniej mieszkań i kryjówek członków tzw. grupy modlińskiej. Wtedy też zatrzymano pierwszych jej członków.
Na chwilę obecną zebrano materiał dowodowy wskazujący, ze grupa ta w ostatnim roku swojej działalności oprócz podwójnego zabójstwa dokonała także czterech uprowadzeń, trzech napadów rabunkowych (dwa na stacje LPG i jeden na hurtownię). Ponadto zamieszana jest w handel bronią i handel narkotykami na skalę międzynarodową (przemyt narkotyków do Wielkiej Brytanii, Szwecji i Holandii). Wczoraj sąd wydał postanowienie o wydaniu listów gończych za obu zatrzymanymi już mężczyznami. Dzięki skuteczności policji, publikacja ta nie będzie już potrzebna.
Zatrzymanie szefów gangu modlińskiego to zasadniczy krok w kierunku całkowitej likwidacji jednej z najniebezpieczniejszych grup przestępczych w Polsce.

Wszystkie osoby pokrzywdzone w wyniku działania tej grupy prosimy o kontakt pod nr (022)6036559 lub 997. Zapewniamy pełną anonimowość.
 

Więcej informacji na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji

Powrót na górę strony