Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice, KSP: Zabójca żony zatrzymany

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego KSP zatrzymali dziś w nocy mężczyznę, który w Ornontowicach (woj. śląskie) zabił żonę na oczach trójki dzieci. Zatrzymanie to nie byłoby możliwe w tak krótkim czasie, gdyby nie współpraca policjantów z Katowic, Łodzi i Warszawy.

40 letniego Zdzisława S. zatrzymano około 2.00 w nocy na Al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Wtedy to przystąpiono do zatrzymania jednego z trzech wytypowanych wcześniej TIRów, którym na stopa trasą katowicką jechał poszukiwany. Wcześniej samochód ten był już obserwowany przez operacyjne radiowozy Policji. Kamuflując swoje działania samochód zatrzymała warszawska drogówka, pod pretekstem kontroli drogowej. Kierowcę poproszono o opuszczenie kabiny. Gdy to uczynił i jego życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo do akcji wkroczyli nieumundurowani policjanci z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego. Doskoczyli do kabiny wyciągając z niej kompletnie zaskoczonego Zdzisława S. Zatrzymanego przewieziono następnie do policyjnego aresztu.

Z informacji uzyskanych z KWP w Katowicach wiemy, że mężczyzna ten jest podejrzewany o zabójstwo swojej żony w jednym z mieszkań w Ornontowiczach. Przestępstwa tego dokonał na oczach trójki dzieci. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Jak ustalono mężczyzna 1 grudnia br. został zwolniony z zakładu karnego, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną i posiadanie materiałów wybuchowych. Mikołowscy policjanci zatrzymali go 14 maja 2004 roku, po tym jak obwiązał się materiałami wybuchowymi i groził swojej rodzinie ich detonacją. Wtedy też interweniujący funkcjonariusze wyprowadzili go na zewnątrz bloku i rozbroili. W dniu 1 grudnia br. opuścił więzienne mury. Po zwolnieniu z zakładu karnego zamieszkał w sąsiedztwie, wynajętym mieszkaniu.

Sprawę zabójstwa prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Powrót na górę strony