Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pedofil poszukiwany ENA zatrzymany

Data publikacji 02.04.2009

Zespół poszukiwań celowych KGP namierzył w Polsce skazanego za pedofilię Johana S. Mężczyzna ukrywał się koło Opola przed niemieckim sądem. Na swoim koncie ma 24 przypadki seksualnego wykorzystania dzieci. Dziś zatrzymali go polscy policjanci. Wkrótce sąd zadecyduje o jego ekstradycji do Niemiec.

61-letniego Johana S., mężczyznę skazanego w Niemczech za pedofilię, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, policjanci z zespołu poszukiwań celowych KGP namierzyli pod Opolem. Wcześniejsze informacje, które uzyskano, wskazywały, że po ucieczce z Niemiec mógł on ukrywać się w Polsce na terenie województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego lub opolskiego. Wszystkie te miejsca zostały sprawdzone przez funkcjonariuszy.

Pomocny okazał się System Informacyjny Schengen (SIS), w którym gromadzone są informacje, między innymi na temat osób poszukiwanych. Dzięki współpracy z oficerem łącznikowym śledczy trafili na trop pedofila. W ostatnim czasie Johan S. pracował fizycznie na budowie koło Strzelec Opolskich. Tam też funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Opolu, zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zorganizowali na niego zasadzkę. W momencie zatrzymania mężczyzna był bardzo zaskoczony. Nie spodziewał się, że funkcjonariusze wpadną na jego ślad w Polsce.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, Johan S. w Niemczech wykorzystywał seksualnie dzieci i ma na swoim koncie co najmniej 24 takie przypadki, za które został skazany w Niemczech. Obawiając się konsekwencji, ukrywał się w Polsce.

W najbliższym czasie sąd zadecyduje o terminie ekstradycji Johana S. do Niemiec, gdzie poniesie odpowiedzialność za swoje czyny.

Powrót na górę strony