Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli handlarze narkotyków

Data publikacji 02.04.2009

Policjanci z Katowic wraz z funkcjonariuszami CBŚ i Izby Celnej zatrzymali trzy osoby podejrzane o handel narkotykami. Przejęli także ponad 3 kilogramy marihuany, kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzących z narkobiznesu oraz zabezpieczyli u przestępców dwa samochody, z których jeden skradziono na terenie Niemiec. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj na terenie Świętochłowic funkcjonariusze zatrzymali 24-letnią kobietę oraz 27-letniego mężczyznę, którzy podejrzani są rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. Kryminalni ustalili, że dilerzy oraz ich 28-letni wspólnik, który już w lutym trafił do aresztu, od maja ubiegłego roku rozprowadzali środki odurzające na terenie Katowic i miast ościennych.

Podczas przeszukania domu i posesji podejrzanych zabezpieczono marihuanę, z której można wytworzyć 31 tys. działek dilerskich o czarnorynkowej wartości około 100 tys. zł. Stróże prawa znaleźli również 55 tys. zł pochodzących z transakcji narkotykowych.

Policjanci zajęli na poczet przyszłych kar i grzywien samochód marki Audi Q5 o wartości około ćwierć miliona złotych. Zabezpieczyli również inny pojazd, który jak ustalili, został skradziony za naszą zachodnią granicą. Policjanci pracujący nad tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Za handel narkotykami zatrzymani mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. O ich dalszym losie zdecyduje dzisiaj prokurator i sąd.

Powrót na górę strony