Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano magazyn z nielegalnym spirytusem

Data publikacji 03.04.2009

Ponad 600 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą stołecznej Policji w nielegalnym magazynie na Saskiej Kępie. Zatrzymano 33-letniego Rusiana K. z Ukrainy. Jak ustalono, od kilku miesięcy zaopatrywał on praskich handlarzy w nielegalny alkohol. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Gdy policjanci z komendy stołecznej dowiedzieli się, że pewien obywatel Ukrainy zajmuje się wprowadzaniem do obrotu nielegalnego alkoholu, postanowili to sprawdzić. Wiedzieli, że nielegalny towar może przechowywać w magazynie na Saskiej Kępie. Wszystko wskazywało na to, że od kilku miesięcy alkohol bez polskich znaków towarowych akcyzy dostarcza handlującym na warszawskich bazarach.

Punktualnie o 7:00 rano funkcjonariusze zatrzymali obywatela Ukrainy - 33-letniego Rusiana K. Podczas przeszukania pomieszczeń magazynowych zabezpieczono 610 litrów alkoholu o wartości rynkowej około 48.000 złotych. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. W rozmowie z policjantami przyznał, że średnio 150 litrów alkoholu dziennie sprzedawał handlarzom na Pradze Południe. Przyznał też, że to nielegalne zajęcie było jego stałym źródłem dochodu.

Film Zlikwidowano magazyn z nielegalnym spirytusem

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano magazyn z nielegalnym spirytusem (format flv - rozmiar 2.47 MB)

Powrót na górę strony