Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził ponad 90 tys. zł

Data publikacji 03.04.2009

Policjanci ze Szczecina i Choszczna zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem aukcji internetowych oszukał co najmniej 29 osób. W ten sposób wyłudził on ponad 90 tys. zł. Przy rozpracowaniu tej sprawy śledczy ściśle współpracowali z pracownikami zespołu bezpieczeństwa serwisu aukcyjnego. Robert K. przyznał się do zarzucanych mu czynów, a teraz grozi mu kara 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji w Szczecinie od jakiegoś czasu, pracowali nad sprawą związaną z oszustwami na aukcjach internetowych. Uzyskane operacyjnie informacje doprowadziły ich do 21-letniego Roberta K mieszkańca Choszczna.

Jak ustalili kryminalni mężczyzna ten rozpoczynając swoją przestępczą działalność, wystawiał na aukcjach różnego rodzaju wartościowe monety. Początkowo otrzymywał wiele zamówień na wskazany towar. Jednak po pewnym czasie mając negatywne opinie jako sprzedający, postanowił zmienić sposób działania. Wyszukiwał swoich znajomych mówiąc im, że ma zablokowane konto internetowe a chce coś szybko sprzedać. Ci udostępniali mu swój profil za pośrednictwem którego nadal wstawiał aukcje na których oferował wartościowe monety. Jednak kiedy i ten sposób stał się dla niego uciążliwy postanowił płacić osobom, które mają dobre opinie jako sprzedający za pozwolenie korzystania z ich konta. Doszło do tego, że dawał ogłoszenia w Internecie właśnie po to, aby za 100 zł. udostępniano mu konto na internetowych aukcjach. Ceny oferowanych monet miały rozpiętość od 2 do 4,5 tys. zł. Mężczyzna, aby nie wzbudzać podejrzeń co do cen oferowanych monet, na bieżąco monitorował i ściągał obowiązujące cenniki.

Wczoraj mężczyznę zatrzymano. Z zabezpieczonych w sprawie dowodów wynika, że Robert K. swój przestępczy proceder prowadził od stycznia. W tym czasie oszukał, co najmniej 29 osób na kwotę ponad 90 tys. zł. W sprawie nadal prowadzone są czynności. Robert K. w przeszłości był już karany za oszustwa za pośrednictwem portali aukcyjnych.

Przy rozpracowaniu tej sprawy śledczy ściśle współpracowali z pracownikami zespołu bezpieczeństwa serwisu aukcyjnego. Na poczet kar policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, samochód i gotówkę o wartości około 10 tys. zł.

Robert K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony