Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbicie grupy przestępczej czerpiącej korzyść z prostytucji

Data publikacji 03.04.2009

Wczorajsze działania policjantów z Gdańska doprowadziły do rozbicia grupy przestępczej, która na terenie miasta prowadziła agencje towarzyskie i czerpała korzyści majątkowe z prostytucji. Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, w tym 29-letniego mężczyznę ps. "Dworas" – przywódcę grupy. Podczas przeszukania zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne, narkotyki oraz kradzione tablice rejestracyjne. Zatrzymanym grożą kary do 3 lat więzienia.

Wczoraj po południu ponad 50 policjantów z komendy miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadziło działania mające na celu rozbicie grupy przestępczej trudniącej się stręczycielstwem, sutenerstwem oraz wymuszeniami rozbójniczymi. Do długiej listy przestępstw tej grupy można dopisać również groźby karalne. Wynikiem szeroko zakrojonej akcji policjantów było zatrzymanie 6 mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat.

Zatrzymani mężczyźni prowadzili agencje towarzyskie na terenie Gdańska, do których werbowali kobiety i czerpali korzyść majątkową z uprawianej przez nie prostytucji. Jak ustalili policjanci cały proceder przestępczy tzw. grupy "Dworasa" trwał od co najmniej dwóch lat. Podczas przeszukania mieszkań i agencji towarzyskich funkcjonariusze znaleźli dwa pistolety pneumatyczne, po kilkadziesiąt porcji amfetaminy i marihuany oraz pięć kompletów kradzionych tablic rejestracyjnych.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i wyjaśniają okoliczności działalności grupy przestępczej.

Za nakłanianie osób do uprawiania prostytucji i czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania tego procederu, zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie gróźb karalnych grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.1 MB)

Powrót na górę strony