Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa złodziei paliwa

Data publikacji 03.04.2009

Policjanci z Człuchowa zatrzymali 6 osób podejrzewanych o kradzieże paliwa na terenie powiatu. Grupa działała od lipca ubiegłego roku, ich łupem padło około 1000 litrów paliwa. Odpowiedzą za włamania i kradzieże. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymano również 36-letniego pasera, któremu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komendy powiatowej Policji w Człuchowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego. Poszkodowanemu udało się złapać jednego z trzech sprawców. 26-letni Piotr G. został zatrzymany na gorącym uczynku. Wspólnie z dwoma kolegami usiłował dostać się do zbiornika z paliwem. Zrywając kłódkę zabezpieczającą zbiornik próbowali ukraść olej napędowy z samochodu.

Działania człuchowskiej policji były natychmiastowe w ciągu kolejnych dni ustalono i zatrzymano jeszcze pięć osób trudniących się tym procederem. Wszyscy są mieszkańcami gminy Debrzno i gminy Człuchów. Wczoraj rano został zatrzymany także paser – mieszkaniec gminy Człuchów. Mężczyźni są w wieku od 18 do 36 lat. Podczas przeszukania mieszkań w jednym z nich zabezpieczono beczki z paliwem i sprzęt służący do kradzieży.

Śledczy ustalili, że mężczyźni ci dokonali 5 kradzieży z włamaniem do zbiorników z paliwem. Ponadto dokonali również kilku kradzieży, do których doszło w ubiegłym roku i w marcu br. Część z zatrzymanych osób była już karana za tego typu przestępstwa.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za kradzieże z włamaniami i kradzieże. Grozi im za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Paserowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony