Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowy diler trafił do aresztu

Data publikacji 04.04.2009

Wolsztyński Sąd Rejonowy aresztował na 3 miesiące 24-letniego mieszkańca Wolsztyna. To finał wielu tygodni żmudnych działań kryminalnych zajmujących się przestępczością narkotykową, którzy ustalili, a następnie zatrzymali narkotykowego dilera. Sukces kryminalnych jest tym większy, że zatrzymany diler zajmował się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków.Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

W ostatnich dniach marca wolsztyńscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Zatrzymanie było wynikiem wielotygodniowych działań policjantów grupy narkotykowej. Mężczyzna, jak okazało się w swoim mieszkaniu miał hurtowe ilości suszu konopi indyjskiej i tabletek ekstazy.

Według wolsztyńskich śledczych narkotyki te miały trafić do zajmujących się obrotem detalicznym dilerów, a następnie do finalnych odbiorców. Wolsztynianin usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za handel narkotykami grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Oprócz głównego organizatora przestępczego procederu zarzuty dotyczące udzielania i posiadania środków odurzających usłyszało także kilka innych osób. Wobec jednej z nich zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Warto dodać, iż główny podejrzany w sprawie, w listopadzie ubiegłego roku został warunkowo zwolniony z zakładu karnego, gdzie odbywał karę więzienia za podobne przestępstwo.

Sprawa ma charakter rozwojowy i już wkrótce zarzuty mogą usłyszeć kolejne osoby.

Powrót na górę strony