Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastoletni włamywacze w potrzasku

Data publikacji 04.04.2009

Policjanci z komisariatu Szczecin nad Odrą zatrzymali dwóch nastoletnich włamywaczy. Na ich koncie jest między innymi włamanie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Kościelnej. Podczas przeszukań mundurowi odnaleźli skradzione mienie.

Do policjantów kilka dni temu wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Kościelnej. Sprawcy wybijając szybę weszli do wnętrza skąd ukradli komputer, faks oraz drukarkę. Ponadto w środku zniszczyli kserokopiarkę oraz zrobili bałagan. W tym samym czasie do komendy wpłynęły podobne zawiadomienia o włamaniach.

Sprawy trafiły do kryminalnych. Policjanci zaczęli zbierać informacje docierać do świadków oraz osób, które posiadały informacje na temat tych włamań. Wszystkie zebrane przez nich dane doprowadziły do dwóch nieletnich mieszkańców dzielnicy Stołczyn.

Dziś zostali zatrzymani. Podczas rozmowy przyznali się do włamania do MOPR-u. Policjanci ustalili również miejsce, w którym sprawcy ukrywali skradzione mienie. Było w jednej z piwnic w sąsiedniej bramie. Włamywacze przechowywali tam skradziony komputer i inne urządzenia pochodzące z ośrodka. Ponadto mundurowi odnaleźli w piwnicy inne rzeczy, które również pochodziły z włamań w na terenie tej dzielnicy. Zatrzymani to dwaj bracia. Pierwszy z nich ma 13 a drugi 16 lat. Obaj są dobrze znani szczecińskim policjantom.

Do tej pory kryminalni ustalili, że na koncie młodych włamywaczy jest nie tylko włamanie do ośrodka, ale też do mieszkań, pomieszczeń magazynowych oraz sklepu spożywczego. W sumie policjanci zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że dwaj bracia dokonali 8 włamań na Stołczynie. Jednak nie wykluczają, że chłopcy na swoim koncie mając więcej czynów. Po zebraniu całego materiału sprawa trafi do sądu dla nieletnich.

Film Nastoletni włamywacze w potrzasku

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nastoletni włamywacze w potrzasku (format flv - rozmiar 3.23 MB)

Powrót na górę strony