Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice w areszcie

Data publikacji 05.04.2009

127 stadionowych chuliganów zatrzymali wczoraj policjanci w związku z rozgrywkami ligowymi, jakie odbyły się w kilku miastach w Polsce. 103 uczestników "ustawki" trafiło do aresztu jeszcze przed meczem Lechii Gdańsk z Odrą Wodzisław. Pozostali pseudokibice próbowali zakłócić mecze wdzierając się na murawę podczas gry lub już po zakończeniu rozgrywek. Policjanci sprawdzają, kto jeszcze brał udział w zamieszkach i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Do pierwszych zatrzymań doszło wczoraj rano. Około godziny 10 ktoś zatrzymał pociąg relacji Gdynia – Kraków. Jechali nim kibice Lechii Gdańsk na mecz, który ich drużyna miała rozegrać z Odrą Wodzisław. Jak się wkrótce okazało, zatrzymanie pociągu nie było przypadkiem. Miało dojść do tzw. "ustawki”. W pobliskim lesie czekali już jej uczestnicy. Między pseudokibicami konkurujących ze sobą drużyn doszło do bójki. O zdarzeniu natychmiast powiadomiono świętokrzyskich policjantów. Na widok radiowozów uczestnicy zamieszek rozbiegli się w różnych kierunkach. Funkcjonariusze zatrzymali 103 osoby. Są to mieszkańcy województwa pomorskiego, łódzkiego i śląskiego. Policjanci zabezpieczyli też kilkanaście samochodów, którymi stadionowi chuligani przyjechali na miejsce bójki.

Spokoju zabrakło też podczas rozgrywek dwóch IV - ligowych drużyn z Dolnego Śląska. Podczas meczu kibice jednej z nich wtargnęli na murawę. Szybka reakcja policjantów zapobiegła konfrontacji z kibicami drużyny przeciwników. Do policyjnego aresztu trafiło 6 najbardziej agresywnych pseudokibiców.

W tym samym czasie trwał mecz IV ligi w Ciechanowie. W drugiej połowie kilkunastu kibiców MKS Mława wtargnęło na boisko. Chuligani wyrywali ławki i obrzucili nimi pracowników ochrony. Jednego z nich poważnie zranili w głowę. Policjanci zatrzymali dwóch najbardziej agresywnych mężczyzn.

Tymczasem 16 stadionowych chuliganów, w tym 6 nieletnich, zatrzymali kujawsko - pomorscy policjanci podczas meczu III ligi. Również tu pseudokibice wtargnęli na boisko. Szybka reakcja funkcjonariuszy sprawiła, że nie doszło do bójki.

Dziś trwają przesłuchania zatrzymanych. Śledczy wyjaśniają również, jaki był udział poszczególnych osób w tych zdarzeniach i kto jeszcze brał udział w zamieszkach.

Powrót na górę strony