Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójcy stróża zatrzymani w 24 godziny

Data publikacji 05.04.2009

W ciągu 24 godzin policjanci z Głubczyc, komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej w Opolu, zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 63-letniego mężczyzny. Mężczyznę zamordowano na terenie jednego z zakładów pracy w Głubczycach, gdzie pracował jako stróż. Policjanci ustalili również, że zatrzymani ukradli z zakładu samochód, paliwo i zestaw komputerowy.

2 kwietnia w godzinach porannych, dyżurny KPP w Głubczycach został powiadomiony telefonicznie przez pracownika jednego z przedsiębiorstw w Głubczycach o znalezionych, na terenie portierni, zwłokach mężczyzny. Nieżyjącym mężczyzną okazał się 63 – letni stróż pracujący w tym zakładzie.

W portierni panował nieporządek, na ziemi leżały porozrzucane różne przedmioty. Jak twierdzili pracownicy, zginął również zestaw komputerowy. Ponadto, z zakładu skradziono osobowego poloneza, a z zakładowej stacji paliw 430 litrów oleju napędowego.

Na miejscu kilkunastu policjantów z Głubczyc i KWP w Opolu, wchodzących w skład powołanej grupy dochodzeniowo-śledczej, zabezpieczyło liczne ślady biologiczne oraz ślady linii papilarnych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zmarł prawdopodobnie w wyniku obrażeń zadanych przez sprawcę bądź sprawców. W tym samym czasie inna grupa policjantów przeszukiwała miasto zbierając informacje i poszukując sprawców tego przestępstwa.

Już w ciągu 24 godzin kryminalni z Głubczyc, Opola i KWP w Opolu, ustalili i namierzyli czterech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie zabójstwa 63-letniego portiera.
3 kwietnia rano, o wyznaczonej godzinie, w mieszkaniach na terenie Opola funkcjonariusze zatrzymali: 29-letniego Krzysztofa W., 27-letniego Piotra P., 26-letniego Krzysztofa P. oraz 18 –letniego Pawła W. – mieszkańców Opolszczyzny. Policjanci odzyskali skradzionego poloneza, paliwo i część zestawu komputerowego.

Funkcjonariusze przesłuchali podejrzanych o zabójstwo mężczyzn oraz zawnioskowali do prokuratora o tymczasowy areszt.

3 i 4 kwietnia mężczyźni stanęli przed zastępcą prokuratora rejonowego w Głubczycach, który postawił Krzysztofowi P. zarzut zabójstwa i kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Pozostali mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Decyzją Sądu Rejonowego w Głubczycach Krzysztof P. został aresztowany na 3 miesiące, Krzysztof W. i Piotr P. na 2 miesiące, a wobec Pawła W. sąd zastosował dozór policji.

Powrót na górę strony