Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legalna firma – nielegalne praktyki

Data publikacji 06.04.2009

Trzech mężczyzn, podejrzanych o wyłudzenie pieniędzy za pomocą terminalu do autoryzacji transakcji płatniczych, zatrzymali stołeczni policjanci. Mężczyźni założyli firmę i dzięki temu legalnie pozyskali terminal. Pracownica jednej z warszawskich restauracji udostępniała im dane z kart klientów. W ten sposób przelali na rachunek bankowy swojej firmy 120 tys. zł. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału przestępstw gospodarczych KSP potrzebowali zaledwie kilku dni, aby ustalić osoby, które przy pomocy terminalu do autoryzacji transakcji płatniczych, kradły pieniądze z kont.

Krzysztof K., Michał K. i Mariusz M. założyli firmę, dzięki czemu legalnie pozyskali terminal POS. Okazało się, że firma była jedynie przykrywką, służącą do prowadzenia przestępczej działalności. Mężczyźni pozyskiwali dane z kart klientów jednej z warszawskich restauracji. Informacje te przekazywała im pracownica tej restauracji. Miała ona dostęp do wydruków z terminali POS klientów restauracji. Dzięki tym informacjom mężczyźni dokonali przelewów na konto swojej firmy na kwotę 120 tys. zł. Policyjne działania zapobiegły wypłaceniu przez nich wyłudzonych pieniędzy.

Sprawa została skierowana do sądu. Dagmara P. oraz zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony