Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polska edycja Kursu Głównego MEPA 2009

Data publikacji 06.04.2009

W dniu 6 kwietnia 2009 r. Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie dokonał uroczystego otwarcia polskiej edycji 17. Kursu Głównego Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej MEPA, w której uczestniczy 25 policjantów kryminalnych z 8 państw członkowskich MEPA: Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii, Węgier, Niemiec i Szwajcarii.

Środkowoeuropejska Akademia Policyjna (MEPA) stanowi ważny element europejskiego procesu integracji służb policyjnych oraz skutecznych rozwiązań w zwalczaniu transgranicznej przestępczości zorganizowanej. System szkolenia w ramach Akademii ma na celu przede wszystkim pogłębienie wiedzy słuchaczy na temat współpracy międzynarodowej w dziedzinie zwalczania przestępczości, zapoznanie słuchaczy z systemami ścigania karnego, zadaniam i metodami pracy policji współpracujących ze sobą państw.

Kurs Główny jest najważniejszym przedsięwzięciem dydaktycznym Akademii, trwa 11 tygodni i jest realizowany w systemie bloków tematycznych (teoretyczno-praktycznych) w ośrodkach szkoleniowych państw członkowskich MEPA i w siedzibie Federalnego Urzędu Kryminalnego w Berlinie. Polska edycja będzie trwała tydzień (do 10 kwietnia).

W ramach powyższego przedsięwzięcia będą realizowane zajęcia obejmujące między innymi następujące tematy: “Nielegalna produkcja i przemyt papierosów”, "Kradzieże ciężarówek i ładunków z ciężarówek", "Prostytucja (handel kobietami/handel ludźmi)", „Pornografia dziecięca/pedofila“, "Przestępczość internetowa + fishing'', "Fałszerstwa pieniędzy – policyjno-kryminalne aspekty przed i po wprowadzeniu Euro".

Powrót na górę strony