Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

96 pseudokibiców odpowie przed sądem

Data publikacji 06.04.2009

Dzisiaj świętokrzyscy policjanci doprowadzają do sądu 96 zatrzymanych uczestników sobotniej "ustawki", która miała miejsce w okolicach Jędrzejowa. Doszło wówczas do starcia grup pseudokibiców z województw: pomorskiego, śląskiego i łódzkiego. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w bójce. Wobec pozostałych 7 prokuratura już zastosowała poręczenia majątkowe, a jeden odpowie przed sądem rodzinnym.

Wszystko rozegrało się w sobotę ok. godz. 10:00 w okolicach miejscowości Rutki w powiecie jędrzejowskim, gdzie doszło do starcia dwóch grup pseudokibiców z województw: pomorskiego, śląskiego i łódzkiego. 300- osobowa grupa kibiców z woj. pomorskiego jechała składem dołączonym do pociągu osobowego pod eskortą policji na mecz do Wodzisławia Śląskiego. Najprawdopodobniej osoba lub osoby jadące pociągiem za pomocą ręcznego hamulca zatrzymały pociąg w okolicy lasu pod Rutkami. W lesie czekała już na nich grupa ok. 200 pseudokibiców z woj. śląskiego i łódzkiego.

O całym zdarzeniu natychmiast został poinformowany dyżurny jędrzejowskiej policji, który na miejsce bójki skierował policyjne patrole. Po niespełna godzinie policjanci zatrzymali pierwszych pseudokibiców biorących udział w "ustawce". Szybkie i skuteczne działania Policji zapobiegły eskalacji zjawiska, dzięki czemu nie ucierpiały osoby postronne. Dalsze działania świętokrzyskiej Policji, które trwały do późnych godzin nocnych, doprowadziły do zatrzymania 104 najbardziej agresywnych osób.

Dzisiaj zatrzymani pseudokibice są doprowadzani do Sądu Rejonowego w Jędrzejowie w trybie przyspieszonym. Wszystkim przedstawiono zarzuty udziału w bójce. Jak wynika z policyjnych ustaleń, niektórzy z zatrzymanych byli już wcześniej karani m. in. za udział w bójce. Grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony