Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KGP: Mikołaje w policyjnych czapkach

Na co dzień dbają o bezpieczeństwo, ścigają przestępców, czasem "wlepią" mandat. Przychodzi jednak taki moment, kiedy niebieską policyjną czapkę zamieniają na czerwoną - Świętego Mikołaja. Zaczynają wcześnie, już na początku grudnia.

Lubelscy policjanci nie czekając na wigilię już w pierwszych dniach grudnia odwiedzili małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Policyjny Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek rozdawał prezenty, które na chwilę pozwoliły zapomnieć o chorobie i tęsknocie za domem. Prezenty od policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie i członków Reymontowskiego Koła Wolontariuszy otrzymały także dzieci z najbiedniejszych rodzin. Nie zapomniano także o tych, które w ogóle nie mają rodziny. Prezenty dotarły do wychowanków domu dziecka w Radoryżu Smolanym.

Kilkanaście dni później Mikołaj - policjant odwiedził Dom Dziecka, którego patronem jest Komenda Wojewódzka w Białymstoku. Policjanci poza wręczeniem upominków zabrali dzieci do jednego z centrów zabaw. Dodatkowym prezentem dla dzieci, zorganizowanym wspólnie z Białostockim Teatrem Lalek, było obejrzenie spektaklu: "Scrouge - opowieść wigilijna".

Prezenty dostały także dzieci w województwie zachodniopomorskim. Od początku grudnia w całym województwie wręczono ponad 100 specjalnie przygotowanych paczek. Znalazły się w nich między innymi cukierki, czekoladki, batony, zabawki. Jak się okazało, policjanci ze Szczecina, Świnoujścia, Choszczna, Gryfic i innych miast nie tylko wręczali prezenty, ale sami też zostali obdarowani. Specjalnie przygotowanych kartek z życzeniami dla policjantów było równie dużo jak prezentów.


W niesieniu radości dzieciom krok dalej poszedł dolnośląski Komisarz Lew, który uczestniczył w otwarciu nowej wrocławskiej inwestycji Fabryki Świętego Mikołaja produkującej uśmiechy na dziecięcych buziach. Na uroczystość otwarcia Niebiańskiego Konsorcjum licznie przybyli zaproszeni goście honorowi - uczniowie wrocławskich szkół podstawowych.

O najmłodszych nie zapomniał też policyjny Mikołaj z Gdańska. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Ośrodka Szkolenia Policji obdarowali dzieci z Domu Małego Dziecka podarunkami, które sami przygotowali. Rozdano 50 paczek, a policjanci z Oddziału Prewencji dodatkowo podarowali dzieciom soki, owoce i słodycze.

Odwiedzin policyjnych Mikołajów było znacznie więcej niż tych, o których piszemy. Takie wizyty nie zakończą się wraz ze Świętami. Policjanci nadal będą odwiedzać dzieci. We Wrocławiu kończy się właśnie policyjna zbiórka darów dla pacjentów Szpitala Onkologicznego Akademii Medycznej.

Być Świętym Mikołajem to dla policjanta przeżycie wyjątkowe, zwłaszcza, że nie tylko obdarowuje, ale sam też za każdym razem otrzymuje niezwykle cenny dar - uśmiech dziecka.

Powrót na górę strony