Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zataczał się, spacerując z dzieckiem

Data publikacji 07.04.2009

Zataczającego się mężczyznę spacerującego z 2-letnim chłopcem, zauważyli stołeczni policjanci przy ulicy Starej Baśni. Jak się okazało ojciec dziecka miał 4,3 promila alkoholu we krwi. Chłopca oddano pod opiekę matki. Z kolei 8-miesięczną dziewczynkę, którą zajmowała się pijana matka, pogotowie zabrało do szpitala. Jej matkę dziś w nocy policjanci ze Śródmieścia przewieźli do izby wytrzeźwień. Kobieta miała 2,8 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialni rodzice odpowiedzą przed sądem za swoje postępowanie.

Około 14:20 przy ulicy Starej Baśni, patrol policji zauważył mężczyznę spacerującego z małym chłopcem. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi, zataczał się na chodniku. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Okazało się, że od 36-letniego mieszkańca Bielan było czuć silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna będąc w takim stanie, sprawował opiekę nad swoim 2-letnim synem Bartkiem. Policjanci od razu skontaktowali się z matką chłopca, która natychmiast zaopiekowała się dzieckiem. Nietrzeźwy ojciec trafił do izby wytrzeźwień. Gdy Arkadiusz A. doszedł do siebie, policjanci z dochodzeniówki przedstawili mu zarzuty.

Ojciec swoim zachowaniem naraził na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swojego 2-letniego syna. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem do oficera dyżurnego dotarła informacja o pijanej matce. Tuż przed 19:00 patrol policyjny pojechał na interwencję do mieszkania przy ul. Chmielnej. Tam w lokalu miała przebywać pijana kobieta i jej malutkie dziecko. Funkcjonariusze weszli pod wskazany adres. 40-letnia Bożena U. została przebadana na zawartość alkoholu. Miała około 2,8 promila alkoholu i kontakt z nią był poważnie utrudniony. Pijana matka została przewieziona do izby wytrzeźwień. Do dziecka wezwano karetkę pogotowia. Lekarze zabrali dziewczynkę do szpitala na obserwację.

Dzisiaj nieodpowiedzialną matką zajmą się policyjni śledczy. Materiały postępowania zostaną niezwłocznie przesłane do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję, co dalej z zatrzymaną kobietą i jej dzieckiem.

Powrót na górę strony