Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o uprowadzenie kobiety w rękach Policji

Data publikacji 07.04.2009

Policjanci wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w niedzielę mężczyznę podejrzanego o uprowadzenie młodej kobiety. Do uprowadzenia doszło 1 kwietnia w okolicy Pobiedzisk. Za uwolnienie uprowadzonej zażądano 3-milionowego okupu.

Komendant wojewódzki Policji w Poznaniu powołał natychmiast specjalną grupę operacyjną, której zadaniem było uwolnienie przetrzymywanej w nieustalonym miejscu kobiety. Funkcjonariusze zajęli się również ustaleniem i zatrzymaniem porywaczy.

Policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Poznaniu nieprzerwanie zbierali informacje, które mogły pomóc w wyjaśnieniu sprawy – ustalili m.in., że kobieta była przetrzymywana na posesji jednej z podpoznańskich miejscowości. Podczas policyjnej operacji, przeprowadzonej w sobotę 4 kwietnia, uwolniono uprowadzoną. Następnego dnia w Poznaniu zatrzymano podejrzanego. Okazał się nim 33-letni Marcin S., wcześniej nie karany.

Zarówno ofiara, jak i porywacz, pracowali w branży budowlanej. Ten ostatni przygotowywał się do przestępstwa od 2 miesięcy: w tym celu kupił samochód i wynajął nieruchomość.

Sprawcy porwania grozi do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony