Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu na kantor

Data publikacji 07.04.2009

Podlascy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców sobotniego napadu na kantor. Ustalili, że podejrzani mogą ukrywać się w ekskluzywnym warszawskim hotelu. Ich podejrzenia okazały się trafne. Zatrzymani zostali przewiezieni do Białegostoku. Policjanci nadal zbierają dowody w tej sprawie, ma ona charakter rozwojowy.

W minioną sobotę dwaj mężczyźni weszli do kantoru wymiany walut przy ulicy Bohaterów Getta w Białymstoku i zaatakowali siedzącego za kasą właściciela obezwładniając go gazem i uderzając młotkiem. Z kasy zabrali pieniądze i odjechali ciemnym samochodem. Policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariusze z komendy miejskiej szczegółowo odtworzyli przebieg i okoliczności zdarzenia. Badali i analizowali napad, a przede wszystkim typowali sprawców.

Ustalono, że napastnicy to dwaj mieszkańcy Białegostoku. Operacyjne rozpoznanie jednoznacznie wskazywało na to, że ukrywają się przed policją. Trop prowadził do stolicy. Białostoccy policjanci poprosili o pomoc stołecznych funkcjonariuszy. Ustalenia okazały się trafne. Minionej nocy policyjna grupa weszła do jednego z ekskluzywnych warszawskich hoteli. Tam w pokoju na 22. piętrze ukrywali się przestępcy. Nie spodziewali się zatrzymania. Zostali przewiezieni do Białegostoku. W tej chwili są przesłuchiwani.

Podejrzani mężczyźni są w wieku 24 i 28 lat. Starszy z nich już wcześniej był zatrzymywany przez policjantów w związku z napadami na białostockie poczty. Za to został skazany i trafił do więzienia. Jesienią ubiegłego roku za dobre sprawowanie wcześniej wyszedł na wolność.

Mimo, że sprawcy napadu są już zatrzymani nadal zbierane są dowody w tej sprawie. W dalszym ciągu też liczymy na pomoc świadków, którzy w sobotę widzieli bordowego opla i mężczyzn wybiegających z kantoru przy ulicy Bohaterów Getta. Prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Białymstoku.

Powrót na górę strony