Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kierowca i alkohol. Wyhamuj w porę”

Data publikacji 08.04.2009

7 kwietnia 2009 r. w Sejmie RP odbyła się inauguracja ogólnopolskiej, społecznej kampanii edukacyjnej pod hasłem „Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”. W akcję organizowaną przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych włączyło się Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, które zainicjowało przeprowadzenie w całym kraju zintensyfikowanych kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

Logo BRD

LOGO PARPATylko w 2008 r. Policja ujawniła 168 612 kierujących po spożyciu alkoholu, co stanowi wzrost, w porównaniu z 2007 r., o 9266 osób. Włączając się kampanię „Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”, Policja chce walczyć z tymi ponurymi statystykami.

Dziś w całym kraju w ramach codziennej służby policjanci będą prowadzić intensywne kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Ponadto funkcjonariusze będą wręczać kierowcom przekazane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ulotki zatytułowane „Kierowca i alkohol. Wyhamuj w porę”.

Podstawowym celem kampanii jest ograniczanie liczby osób pijących alkohol w sposób ryzykowny i szkodliwy oraz przekazanie wiedzy na temat prawnych, zdrowotnych i społecznych szkód, jakie mogą wiązać się z piciem alkoholu.

PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - http://www.parpa.pl/

Kampania Wyhamuj w porę! - http://www.wyhamujwpore.pl/

Film Spot telewizyjny


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Spot telewizyjny (format flv - rozmiar 1.58 MB)

Film Spot telwizyjny 2


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Spot telwizyjny 2 (format flv - rozmiar 3.02 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony