Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano kolejne osoby podejrzane o korupcję w sporcie

Data publikacji 08.04.2009

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzane o korupcję w sporcie, związaną z ustawianiem wyników spotkań piłkarskich. Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano blisko 200 podejrzanych.

Wczoraj policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w Gdańsku 3l-letniego sędziego piłkarskiego z pomorskiego ZPN. Natomiast dziś zatrzymali w Szczecinie 60-letniego byłego przewodniczącego kolegium sędziów z zachodniopomorskiego ZPN. Obecnie podejrzany jest przewożony przez policjantów do Wrocławia. Mężczyzn zatrzymano w związku z podejrzeniem o korupcję w sporcie polegającą na ustawieniu wyników spotkań piłkarskich.

Sprawą korupcji w polskiej piłce nożnej dolnośląscy policjanci zajmują się od maja 2005 roku, kiedy – podczas kontrolowanego przez policjantów wręczenia korzyści majątkowej (100 tys. złotych) – został zatrzymany sędzia piłkarski oraz obserwator PZPN.

W czerwcu 2006 roku sprawa nabrała rozpędu. Policjanci zatrzymali jednego z głównych podejrzanych Ryszarda F. (ps. Fryzjer). W latach 2006-2007 dolnośląscy policjanci zatrzymali ponad 100 podejrzanych, między innymi I- i II-ligowych sędziów piłkarskich, obserwatorów, działaczy, jak i samych piłkarzy.

Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano blisko 200 podejrzanych.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony