Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust poszukiwany ENA

Data publikacji 08.04.2009

Mężczyzna poszukiwany listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł w jednym z mieszkań w Legnicy. Poszukiwany był za wyłudzanie zaliczek na poczet sprowadzenia samochodów z zagranicy. W miejscu, gdzie ostatnio się ukrywał, policjanci znaleźli m.in. sfałszowany paszport i prawo jazdy oraz kilka telefonów komórkowych i kart SIM. Zatrzymany oszukał co najmniej 60 osób w całym kraju.

Policjanci zespołu poszukiwań celowych komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 33-letniego mieszkańca Głogowa podejrzanego o liczne oszustwa. Najprawdopodobniej wyłudzał on od różnych osób z całego kraju zaliczki na poczet sprowadzenia samochodów z zagranicy.

Do zatrzymania doszło wieczorem w Legnicy. W mieszkaniu, w którym przebywał poszukiwany, policjanci znaleźli sfałszowany paszport i prawo jazdy. Zabezpieczyli również kilka telefonów komórkowych, kart SIM oraz laptopa, którego zwartość zostanie poddana szczegółowym badaniom, a także kilka przenośnych pamięci do komputera.

Mężczyzna poszukiwany był listami gończymi wydanymi przez różne organy wymiaru sprawiedliwości z całego kraju. Od prawie trzech lat zmieniał miejsce pobytu w Polsce i za granicą. Gdy funkcjonariusze ustalili, że porusza się po terenie krajów Unii Europejskiej, za pośrednictwem prokuratury wnioskowali również do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Prowadząc poszukiwania udało im się ustalić, że poszukiwany przebywa na terenie Polski i może być właśnie w jednym z mieszkań w Legnicy. Po zatrzymaniu okazało się, że to 21. "kryjówka" tego mężczyzny.

Na chwilę obecną zatrzymanemu udowodniono, że oszukał co najmniej 60 osób. Funkcjonariusze podejrzewają jednak, że pokrzywdzonych w całej Polsce może być znacznie więcej.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony