Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ przechwyciło ponad 5 tys. l nielegalnego spirytusu

Data publikacji 08.04.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli ponad 5 tys. litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia, bez polskich znaków akcyzy. Alkohol ukryty był w pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z prywatnych posesji we Wrocławiu. Policjanci wyjaśniają skąd pochodzi spirytus i gdzie miał trafić.

Funkcjonariusze CBŚ weszli na teren jednej z posesji na wrocławskim Psim Polu w związku z podejrzeniem, że są tam przechowywane duże ilości nielegalnego alkoholu. Podejrzenia okazały się słuszne.

W pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się na terenie tej posesji policjanci znaleźli ponad 170 kartonów wypełnionych 5-litrowymi, plastykowymi baniakami ze spirytusem. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5 tys. litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, bez polskich znaków akcyzy.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również skąd spirytus tam się wziął i gdzie miał dalej trafić. Przypomnijmy, że za nielegalne posiadanie i przewożenie wyrobów bez polskich znaków akcyzy grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.16 MB)

Powrót na górę strony